شناسه خبر: 80816
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ چهارشنبه ۲۹ خرداد، ساعت 15:00
با توجه به مصوبه شورای معاونین سازمان تأمین اجتماعی، تعدادی از اعضای این شورا از عمارت درحال ترمیم ظهیرالاسلام که متعلق به این سازمان است، بازدید کردند.

به گزارش اداره کل روابط عمومی سازمان تأمین اجتماعی، عمارت ظهیرالاسلام از ساختمان‌های دوره قاجار و متعلق به امام جمعه تهران در عصرناصری بوده است. این ساختمان در سال 1382 به مالکیت سازمان تأمین اجتماعی درآمده و در سال 1385 به عنوان اثرملی توسط سازمان میراث فرهنگی به ثبت رسیده است.

از همان زمان بحث‌های فراوانی درباره چگونگی ترمیم و استفاده از این بنا مطرح می‌شود تا اینکه با تصمیم سازمان تأمین اجتماعی ترمیم این بنا از سال گذشته آغاز می‌شود و در حال حاضر پروژه ترمیم بنا به میزان 40 درصد پیشرفت دارد.

ترمیم این بنا تا سال آینده به اتمام می‌رسد و سازمان تأمین اجتماعی برای فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی از آن استفاده خواهد کرد.

صبح امروز برخی از اعضای شورای معاونین و مدیران سازمان تأمین اجتماعی از این بنا و میزان پیشرفت ترمیم آن بازدید کردند و نماینده پیمانکار عملیات ترمیم و همچنین نماینده سازمان میراث فرهنگی به بیان گزارشی درباره روند پیشرفت عملیات ترمیم پرداختند.

عمارت ظهیرالاسلام در زمینی به مساحت 2500 متر مربع و زیربنای حدود 800 متر مربع در خیابان ظهیرالاسلام واقع است.

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha