شناسه خبر: 86142
تاریخ انتشار:۱۳۹۸ پنج شنبه ۲۴ مرداد، ساعت 11:00


به گزارش معاونت فرهنگی و اجتماعی  سازمان تامین اجتماعی، متن پیام دکتر جعفریان به شرح ذیل است:

آزادگان، کسانی هستند که افتخار سالهای پُربرکت و پُراجر دوران زندگی جوانی خودشان را همراه دارند و یاد روزها و ساعتها و لحظه‌های دشوار و پُرخاطره‌یی را برای ما زنده میکنند
                                                                                                                                                                                                                                (مقام معظم رهبری (مد ظله العالی))

     روزهای پایانی مرداد ماه برای ملت سربلند ایران، خاطرات شیرین بازگشت مجاهدان مقاوم و سرافراز را از بند رژیم بعث عراق، زنده می نماید؛ مقاومتی مثال زدنی که همه تلخی های اسارت را به شیرینی استقلال و آزادی تبدیل نمود. آری، آزادگان نیز همچون شهیدان و جانبازان نمادهای بزرگ مقاومت این سرزمین هستند و به جهانیان درس پایداری  و ایستادگی آموختند. آزادگان، در حقیقت سفیران شایسته آرمانهای انقلاب هستند که اعتقاد عمیق خویش را به آنچه برایش قیام نمودند، به منصه ظهور درآوردند. با وجود تمام ناملایمتها و فشارهای دشمن، کوچکترین عقب نشینی از حقیقت طلبی ننمودند. آزادگان در صدور انقلاب اسلامی به خارج از مرزها، بدون تردید، جزء "السابقون" هستند.

       دوران اسارت برای آزادگان و مردمی که در وطن، منتظر ایشان بودند، برکات بسیاری به همراه داشت. آزادگان عزیز را در راهی که برای خدمت به وطن و مردم برگزیده بودند، مصمم تر نمود و کمبودهای دوران اسارت، از ایشان، انسانهایی مبدع و مبتکر ساخت و منتظران ایشان را با حقانیت نظام اسلامی و ماهیت دشمنان آن آشناتر نمود. علاوه بر این، خلق صحنه های شگفت آور از مقاومت این مجاهدان، در نوع خود بی نظیر بود و متاسفانه حق این بزرگواران در ترسیم آن صحنه ها، با ابزار رسانه، آن چنان که شایسته ایشان است، ادا نشده است. البته در حوزه رسانه های مکتوب، با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالی)، شرایط اندکی بهتر است، اما در حوزه رسانه‌های دیداری و شنیداری، بار بسیاری هنوز بر زمین است. معظم له(مد ظله العالی) در این خصوص می فرمایند : "وقتی فیلم، آهنگ، تابلوی نقاشی، زندگی فلان انقلابی- مثلاً ژاندارک- یا سرباز فداکار فلان کشور را برای شما به تصویر می‌کشند، در دل و باطن وجدان خودتان نمی توانید کار او را تحسین نکنید. هزاران حادثه به مراتب باارزشتر و بزرگتر از آنچه که در این اثر هنری نشان داده شده، در دوران هشت سال دفاع مقدّس و در خود انقلاب، در خانه شما اتفاق افتاد. آیا این زیبایی نیست؟ هنر می تواند از کنار این قضیه بی تفاوت بگذرد؟ توقّع انقلاب این است و توقّعِ زیاده خواهانه‌ای نیست. می گویند چرا زیبایی دیده نمی شود! کسی که به این مقوله بی اعتناست، نمی خواهد این زیبایی را ببیند؟". آری امیدواریم روزگار "پر درد و رنج" و البته "الهی و حماسی" آزادگان بزرگ ما، آن هم در تراز بین المللی، به تصویر کشیده شود و گیشه های سینماهای دنیا، که همیشه منتظر فیلم خوب و حرف تازه هستند، شاهد استقبال از چنین آثار فرهنگی فاخری باشند.
       اینجانب، ضمن بزرگداشت سالروز بازگشت افتخارآمیز آزادگان غیور، یاد و خاطره همه آن عزیزان، بویژه آنها که در روزگار اسارات و در نهایت غربت، شهد شیرین شهادت را چشیدند، گرامی می دارم و به همه آنها و خانواده سربلند ایشان، خصوصا آزادگان خانواده بزرگ تامین اجتماعی، درود می فرستم.
  
 

آپارات سراسری - استان ها
اظهار نظرات | 0
captcha